Please assign a menu to the primary menu location under menu
85h
MODELING

Nowe wcielenie: Frida Kahlo

Jedną z rzeczy które kocham w modelingu jest wcielanie się w różne role. Zazwyczaj są to postacie wymyślone, których emocje staram się pokazać. Jednak sesja, inspirowana meksykańską malarką Fridą Kahlo, postawiła mnie w innej sytuacji, a ja jeszcze przed zdjęciami zdążyłam zafascynować się jej życiem i malarstwem.

Na pomysł wpadła wizażystka Magda Rusnarczyk. To ona również przygotowała stylizację, biżuterię i oczywiście – makijaż. Skupiłyśmy się na portretach, a ja na krótką chwilę stałam się Fridą. Zdjęcia wykonała Izabela Adamczyk. Linki do dziewczyn znajdziecie na samym dole.

sesja inspirowana Fridą Kahlo

O Fridzie słyszałam już wcześniej, a nie sposób przejść obojętnie obok jej obrazów oraz kontrowersyjnego sposobu bycia. Mogą się podobać, lub nie, ale idę o zakład, że w każdym wywołają masę emocji. Widać w nich jak wiele doświadczyła ona z swoim życiu – wypadek, choroby, burzliwy związek z artystą i nauczycielem Diego Riverą. Choć obrazy często wyglądają przerażająco surrealistycznie, sama malarka twierdziła, że nigdy nie malowała snów czy sennych koszmarów, a jedynie swoją własną rzeczywistość.

sesja inspirowana Fridą Kahlo

Jeśli choć trochę zainteresowała was ta postać, to szczerze polecam film „Frida” reżyserii Julie Taymor. Poruszający, momentami bardzo mocny; pokazuje życie artystów takim jakim było naprawdę, bez upiększeń. Przedstawia miłość pełną zdrad, życie na które wiecznie czyha śmierć i pasję, która zostaje do końca.

 

 

Zapraszam również na mój profil Maxmodels, a także fanpage Izy i Magdy.

Tags : modelingsesja

    1 Comment