Please assign a menu to the primary menu location under menu
zimowe zestawienie
LIFESTYLE

SOBOTA DZIEŃ KOTA – polecajki #1

SOBOTA DZIEŃ KOTA – polecajki to będzie cykl wpisów polecających ciekawe blogi, wywiady, wpisy, artykuły, muzykę i wiele innych. To co wpadło mi w oko w ciągu tygodnia, zainteresowało, czym chciałabym się podzielić i posłać dalej. Dziś będzie ten pierwszy, jeszcze próbny post – tak bardziej świątecznie. Zapraszam!

 

1. 25 nawyków na dobre życie„Motywacja – w takim najprostszym rozumieniu „czy akurat mi się chce” – jest słaba. Bardzo słaba. Jest podatna na nastrój, na humor, na warunki zewnętrzne. Nie wierzę w skuteczność czegoś, co jest zależne od tego, czy „mi się chce”. Otóż głupia sprawa jest taka, że mi się prawie nigdy nie chce. Dlatego od lat skupiam się na dyscyplinie. To podejście stabilne, odporne i wytrzymałe, mające w poważaniu to, czy akurat jest zimno, czy mam mało czasu, czy jestem śpiący.”- tekst Andrzeja Tucholskiego, którego zarówno blog jak i vlogi uwielbiam. Niezwykle  ciepły człowiek, który z wielkim profesjonalizmem robi swoje i jedzie do przodu.

2. Święta tuż, tuż – ostatnia chwila na zaopatrzenie się w prezenty dla naszych bliskich. W internecie znajdziecie dużo porad i pomysłów na upominki, ale ja polecam wam wpis Joasi Pachly, która skupiła się na tym, czego NIE kupować pod choinkę. Lista nietrafionych prezentów na wyrwanezkontekstu.pl

świąteczne zdjęcie

3. Zostańmy jeszcze przy świętach i czymś co uwielbiam – tapetach związanych z daną porą roku lub miesiącem, które już od paru miesięcy czerpię z bloga onelittlesmile.pl. Paulina tworzy takie grafiki w różnych rozmiarach dopasowujących się do pulpitów i wyświetlaczy. Wcześniej miałam śliczne jesienne liście, teraz wybrałam tę ostatnią z minimalistyczną ozdobą w postaci gałązek i szyszek.

4. Świąteczna tradycja. Karpie. Karpie stłoczone w ciasnych pojemnikach z resztkami wody, następnie przerzucane do plastikowych siatek, z którymi wesoło maszerujemy w stronę domu. Z jeszcze żywym, duszącym się zwierzęciem. Gdy widzę sklepy sprzedające żywe karpie podnosi mi się ciśnienie. Gdy widzę filmiki nagrywane w takich sklepach, gdzie ryby są rzucane jak rzeczy, przewalane z jednych wiader do drugich, to zaczynam myśleć co jest z tymi ludźmi nie tak. Tradycja. Może czas na zmianę? I zamiast tradycji, na pierwszym miejscu postawmy człowieczeństwo. Więcej o tym tutaj. Naprawdę zachęcam do bliższego zapoznania.

5. Kolęda dla tęczowego Boga. Dziś na nią trafiłam i przesłuchałam dobre kilkanaście razy. Wiem, że nie każdemu się spodoba, ale dla mnie jest piękna.

 

To już tyle pozycji na dzisiejszy dzień kota. Miłego, sobotniego wieczoru, a kolejny wpis cyklu już za tydzień!

Tags : polecajki

    1 Comment