Please assign a menu to the primary menu location under menu
sobota dzien kota
LIFESTYLE

Sobota Dzień Kota – polecajki #3

Styczeń zaczął się bardzo intensywnie i taki też zapowiada się cały; zbiegł mi się czas zaliczeń na studia z przeprowadzką. Tak więc po przeżyciu (dosłownie 😉 ) siedmiu miesięcy na Hucie, mogę cieszyć się dojazdem do uczelni w pięć minut! A dzisiaj znowu garść internetowych polecajek. Zapraszam!

  • Sesja nadchodzi. Moją pierwszą myślą było wrzucenie tu postów dotyczących efektywnej nauki, motywacji, rad, jak dobrze przygotować się na egzamin. Jednak obserwując siebie i swoje otoczenie stwierdziłam, że ważniejsza jest inna kwestia. „Tak się składa, że studia nie są jedyną dobrą rzeczą, która spotkała Cię w życiu. Studia Cię nie definiują. Nie określają Twojej przyszłości. Wiem, że to może brzmieć dziwnie, ale tak jest! Ty określasz swoją przyszłość.” – czyli Ania z blue-kangaroo radzi, że nie warto aż tak przejmować się studiami.
  • „Jednym z najciekawszych dla mnie zagadnień w modzie jest sposób w jaki ewoluują materiały. Przez dekady wymyślono wiele sylwetek, wiele detali i wiele krojów. Teraz właściwie wciąż na nowo interpretujemy to co już było. Ale to nieprawda, że moda zjada własny ogon. Rewolucją są zmieniające się technologie i nowe surowce! To nieprawda też, że eliminując futra czy skóry pozbawiamy się jakości. Świat idzie do przodu i niebawem termin „skóra naturalna” będzie być może oznaczał coś więcej niż to, że Twoje buty są zrobione z czyjejś dupy…” – ciekawy post Blimsien dotyczący eko-skóry w całkiem nowym wymiarze. Na pewno przyniesie uśmiech na twarz wszystkim wegańcom! 😉
  • Planery to coś co uwielbiam! Chociaż ja wykonuje swoje ręcznie w Bullet Journalu, to wiem, że nie każdy ma na to ochotę. Dlatego też zachęcam Was do zajrzenia do dziewczyn, które przygotowują je i udostępniają do darmowego pobrania. Do wyboru, do koloru! 1, 2, 3,
    planowanie
  • „Wystarczą 2 minuty, żeby dobrać odcień pudru. I 3 sekundy, żeby oblać kogoś kwasem” – artykuł o historii Reshmy Qureshi – nie ofiary, lecz ocalonej. Jest to naprawdę wartościowy tekst i zachęcam poświęcić mu trochę czasu. Podziwiam ludzi, którzy własną tragedię przekuwają w pomoc innym.
  • A na koniec backstage z przedostatniej modowej sesji, z której zdjęć już nie mogę się doczekać. Na pewno zrobię o niej osobny post na który już zapraszam!
sesja backstage
fot.: Angie Szymańska, make-up: Magda Zanghi